TRIAL KURZ

TRIAL kurz pro děti a mládežníky

Tento placený Trialový kurz je určen všem dětem a mládežníkům a případně jejich rodičům / doprovodům. 2x týdně budete mít možnost díky našim instruktorům zlepšit své dovednosti na kole, získat základní i pokročilé Trialové dovednosti a případně se připravovat na svou závodní kariéru.

"Jezdci trénují jezdce - mistři tvoří mistry".

Probereme vše od základního postoje, nastavení kola, získání stability a samozřejmě překonávání překážek od těch nejmenších až po ty nejnáročnější. Naši instruktoři jsou závodní jezdci a trénovat Vás tak budou mistři republiky, rekordmani ve skocích, vítězové Českých pohárů a legendy našeho sportu, které sledují a umí poslední trendy našeho sportu. Trial je náročná disciplína, ale zároveň odrazový můstk do dalších MTB disciplín. Placené tréninky tu jsou od toho, aby se vám mohli instruktoři naplno a pravidelně věnovat, ale postupně budete moci využít i volné tréninky, protože času stráveného na kole není nikdy dost. Nechceme do ježdění nikoho nutit, ale jen ukázat cestu a dát možnost vyhnout se chybám a urychlit trénink jezdce. Pomůžeme i s výběrem kola, helmy a dalšího vybavení. K dispozici máme testovací Trialové speciály.

Cena kurzu 3.000,- CZK

Kurz probíhá od Dubna do Října / Listopadu (dle počasí). První měsíc je bez problémů možné absolvovat na jakémkoliv kole. Zapůjčíme vám npřípadně náš testovací stroj, aby jste viděli rozdíl a pokud vás to lidově řečeno "chytne" a stanete se členy našeho klubu, pomůžeme se zajištěním kola a vybavení se slevou od našich klubových partnerů BIKEPROD.cza FUNTOWN.cz.

//
//

Co musíme vytrénovat?

Dovednosti - 100%
Fyzičku - 80%
Psychiku - 70%
Úsílí - 100%

FAQ

Své klasické kolo MTB a později Trialový speciál, který bude odpovídat věku a výšce. Samozřejmosté je helma (klasická na MTB, nebo tzv. kokoska)a celoprstové rukavice. Silně také doporučujeme chrániče holení (fotball, nebo speciální na MTB / Trial). Dlouhé kalhoty obepnuté (aby jste si nezamotali nohavice), nebo kraťasy lehce nad kolena podle počasí. Tričko s dlouhým i krátkým rukávem a pod něj funkční vrstva. Lehkou mikinou a větrovkou taky nic nezkazíte. Důležité je chránit si záda.

Trénovat budeme v Tehovském Trial parku u Říčan a později i v Říčanském lese, nebo Trialových parcích po okolí, vždy po domluvě v rámci tréninkové skupiny. V ceně kurzu jsou 2 tréninky týdně - PO + ST, ale navíc tu máme nezávodní soboty a společné klubové tréninky všech jezdců pohromadě. Zde je samozřejmě účast zdarma za doprovodu rodičů / na vlastní nebezpečí. Nikdo se nikomu přímo nevěnuje, ale trénink s lepšími jezdci, je to co pomůže nejvíc. Naši jezdci trénují v sezóně častěji a je možné se kdykoliv přidat na trénink po osobní domluvě, nebo díky FB SKUPINĚ MTB A TRIAL TRÉNINKY. Klubovým krédem není řešit něcí výkonnost, ale pomoci jeden druhému, takže není třeba se bát, nebo se stydět.

Rodiče jsou nedílnou součástí tréninku. Nejsme odkládacím kroužkem, ale nutit vás běhat kolem dětí také nebudeme. U těch mladších je dobré jezdce ze začátku jistit (chytat jej v nebezpečných situacích) a na závodech jezdcům nedělá doprovod nikdo jiný než rodič. Nemůžete sice vědět jak se na překážku dostat, ale můžeme vás naučit najít si správnou stopu, nebo si ohlídat rozvržení sil. Buď si tedy sednete, přečtete noviny, uděláte nějakou práci na kompu, budete se jen koukat, nebo se do tréninku zapojíte. Pokud by jste chtěli sami jezdit, budeme jen rádi a trénink máte zdarma :) Prostě bez stresu a podle nálady. Tohle není práce, ale zábava.

Naše perly

//

"To se tam nevejde - vejde - AUU - no vidiš"Mára Tryner | montáž středu

//

"Chytnete mě prosím?"Vlasta Kabeláč Čiháček | každý trénink

//

"To nedám ... ty kráso já to dal"Lukáš Valný | každá větší překážka

//

"Víš jak to je :) "Roman Chvojka | běžný rozhovor