Klub

Vítejte do klubu!

Náš klub je zaměřen na závodní i amatérské jezdce MTB disciplín. Naší doménou je Trial, technika jízdy v terénu na MTB a výchova mladých talentů.

Naši jezdci dosáhli řady úspěchů na národním i mezinárodním poli. Od titulů mistrů republiky po České rekordy a tituly mistrů světa či Evropy. Jsme hrdí na to, že se můžeme kolem bavit, společně se vozit i závodit.

Spadáme pod Mraveniště, centrum volného času Říčany, z.s a fungujeme na principu divizí (TRIAL, MTB, UNI, atd...). Nemáme přímo určené vedení, ale každý člen se dle svých schopností snaží přiložit ruku k dílu, podpořit klub, nebo uspořádat akci. Hlavní slovo mají starší jezdci a nejvýkonnější členové klubu.

Rádi rozšíříme své řady i o jiné cyklistické, nebo volnočasové disciplíny, protože více hlav víc ví a v jednotě je síla.

Mezi naše hlavní současné aktivity patří rozjetí pravidelných tréninků a s tím spojený nábor členů. Již několik let aktivně vytváříme nové tréninkové zázemí a parky na Říčansku.

Máme zkušenosti a chceme je předat nastupující generaci a přivést do České republiky a do Říčan další tituly a nebo jen mladé jezdce nasměrovat tím správným směrem.

Chceme ve svých řadách pouze lidi vyznávající FAIR-PLAY, rozumný a klidný přístup ke klubu i dětem (našim i svým). Je nám jedno, jestli chcete jezdit jen pro zábavu, bojovat o titul mistra světa, nebo se zlikvidovat na tréninku. Prostě buďte svý, v pohodě a jste náš jezdce / mládežník / rodič / brigádník / fanda či nadšenec!

Kdo jsme se dozvíte v sekci ČLENOVÉ KLUBU.

Proč právě my?

Věříme, že sportovce může trénovat opět jen sportovec z dané disciplíny. Bereme jako povinnost a samozřejmost trénovat další jezdce jakohokoliv věku a zaměření. Chceme jezdce vést k FAIR-PLAY, soutěžení na nejvyšší úrovni a bez získávání levných titulů.

Mládežníci do 15-ti let trénují v rámci organizovaných kroužků pod vedením instruktorů, nebo individuální formou. Profesionální či poloprofesionální jezdci klubu trénují během sezóny cca 5-6x týdně po 1-5 hodinách. Každý podle svého cíle, snahy, času. Amatéři prakticky jen jezdí na kole a závodní jezdci kombinují kolo a fyzickou přípravu.

Trial je považován za nejtechničtější disciplínu na kolech. Na nejvyšší výkonnostní úrovni se jezdcí pod hlavičkou mezinárodní cyklistické unie (UCI) pod názvy Cyklotrial / Trial / Trials / Trial UCI / Bike Trials, kterému se věnujeme právě my. V našem sportu jde o překonávání překážek bez pádu, čistě po kolech a tzv. na první pokus. Závodní Trial má svá přesně daná pravidla a spadá pod MTB disciplíny vedle sjezdcu a XC. Existuje i streetová varianta, kdy jezdec kombinuje překonání překážek s nějakým tím trikem. Můžete se s ním setkat spíše na videích, nebo v rámci exhibic. Klasický Trial se jezdí na upravených kolech i normálních kolech (upravené je lepší) a v terénu, městě či ideálně Trialovém parku.

MTB je označení pro horské kolo a v našem klubu se mu pod vedením Petra Bedrníka jako licencovaného trenéra věnují dvě mladé MTB naděje. Zároveň organizujeme vyjížďky po okolí i na Traily v ČR a to jak na ENDURO kolech, tak na XC kolech.

Kromě rozvoje komunity naši členové provozují širkou škálu sportů (většinou na kolech, Trialových motorkách, atd.). Potkáváme se na klubových akcích, závodech, brigádách, nebo prostě jen tak.

Členství a licence

//

Pro členství je nutné vyplnit přihlášku člena, případně zájemce o tréninky, které získáte tak, že napíšete na info@mtbtrial.cz, nebo využijete našeho kontaktního formuláře.

Každý člen zaplatí roční klubový poplatek 200,-CZK na č.ú.: 27-1023600257 / 0100, var.s.: 999 / spec.s.: rodné číslo a pro kontrolu odešle společně s přihláškou (pokud žádá prvně) na hana.spackova@ricany.cza mraveniste@ricany.cz.

Pro poplatek za tréninky a kurzy proveďte platbu na č.ú.: 27-1023600257 / 0100, var.s.: 8888 / spec.s.: rodné číslo a pro kontrolu odešle společně s přihláškou (pokud žádá prvně) na hana.spackova@ricany.cza mraveniste@ricany.cz

//

Náš klub je oprávněn žádat o licence pro veškeré MTB disciplíny u Českého svazu cyklistiky. V případě první žádosti je nutné vyplnit ŽÁDOST O LICENCI ČSC / UCIa tu s podepsanou fotografií (typ občanka) poslat na adresu klubu s žádostí o přihlášení. Licence následně příjde na dobírku, čili si připravte částku za licenci + poplatek dobírka. Závodit se dá samozřejmě i bez licence, ale ne na officiálních závodech ČSC (Český pohár, MČR) a mezinárodních závodech. Součástí licence je také menší úrazová pojistka (doporučujeme uzavřít i svou vlastní).

Pokud si nejste jisti, zda chcete závodit, nebo kdy do toho skočit, nebojte. Naši instruktoři, nebo ostatní zkušení jezdci Vám dají doporučení a poradí.

//

Součástí našeho klubu je licencovaný trenér MTB Petr Bedrník, ale i licencovaný rozhodčí Martin Šimůnek. Pokud se chcete stát licencovaným trenérem či rozhodčím pište na info@mtbtrial.cz

Rodiče, dědové, babičky, fandové i nadšenci si samozřejmě o nic žádat nemusí, ale bereme je jako čestné členy!

99

UMÍME

30

OBSAZENOST

100

VÁS CHCEME

05

ROZPOČTU KLUBU :)

Naše perly

//

"To se tam nevejde - vejde - AUU - no vidiš"Mára Tryner | montáž středu

//

"Chytnete mě prosím?"Vlasta Kabeláč Čiháček | každý trénink

//

"To nedám ... ty kráso já to dal"Lukáš Valný | každá větší překážka

//

"3X "Martin Šimůnek | kolik máš titulů?